Muž s plastovou maketou pistole dvakrát vykradl sázkovou kancelář. Teď mu hrozí 10 let za mřížemi

Přidat na Seznam.cz

Havířov – V Havířově došlo během ledna a únoru tohoto roku k několika případům loupeží, které cílily na dvě sázkové kanceláře. V obou situacích přišel neznámý muž s maskou na obličeji a zbraní v ruce krátce před uzávěrkou provozu. Vynutil si vydání peněz od zaměstnanců, kteří kvůli ohrožení života uposlechli jeho požadavků a předali mu hotovost přes přepážku pro transakce s penězi. Poté pachatel rychle opustil místo, uvedli zástupci Policie České republiky.

Hned po těchto incidentech zahájili vyšetřovatelé z Havířova, spolupracující s policisty z obvodních oddělení a územního odboru Karviná, rozsáhlé pátrání. Sbírali svědectví od svědků a prověřovali všechny potenciálně relevantní informace od veřejnosti.

Kriminalisté se intenzivně věnovali analýze stávajících stop z místa činu. Spolu s kolegy z jiných regionů zkoumali každý detail, který by mohl vést k identifikaci pachatele. Brzy se ukázalo, že podezřelý pravděpodobně opustil Moravskoslezský kraj. Tato hypotéza se nakonec potvrdila a minulý týden byl podezřelý, který se vrátil zpět do Havířova, zadržen místní policií.

Muž ve věku 27 let spolupracoval s vyšetřovateli a přiznal svou vinu. Uznal, že se dopustil obou loupeží. Svůj čin zdůvodnil tíživou finanční situací. Při loupežích použil nepravou plastovou pistoli. Nyní lituje svého jednání.

Na základě shromážděných důkazů byl muž obviněn policisty specializovanými na zločiny obecné kriminality. Jeho činy byly hodnoceny jako vážný trestný čin loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

zdroj: Policie České republiky