Muž pod vidinou zisku peněz, umožnil využít svůj účet k protiprávnímu jednání. Přes svůj účet nechal protéct téměř milion

Přidat na Seznam.cz

Jesenicko – Jeseničtí kriminalisté včerejšího dne sdělili podezření 47letému muži z Jesenicka ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti. Kriminalisté jej viní z toho, že měl umožnit dosud neznámému pachateli zastřít původ finančních prostředků, které měly být získány podvodným jednáním, uvedla Policie České republiky.

Případ začal někdy v březnu letošního roku. Muž zareagoval na sociální síti na nabídku investování do kryptoměny. Následně se rozeběhl kolotoč nekalých praktik podvodníka. Nejprve jej přesvědčil, aby provedl prvotní vklad ve výši 2 000 korun. Následně muž obdržel odkaz na aplikaci Anydesk, která umožní vzdálený přístup, a odkaz na stránky, kde viděl založený účet na svoje jméno. Jelikož se postupem času peníze na tomto účtu zhodnocovaly, souhlasil se založením účtu na kryptoměnové burze, přičemž umožnil podvodníkovi vzdálený přístup ke svému počítači. Následně se z něj podvodník snažil dostat další peníze, s tímto však nepochodil. Ale podařilo se mu jej pod příslibem finanční odměny přesvědčit, aby mu umožnil přes jeho bankovní účet přeposlat nějaké peníze. Podvodníkovi tak přes jeho účet díky vzdálenému přístupu, který mu 47letý muž povolil, umožnil nechat takzvaně protéct téměř 900 tisíc korun.

Podezřelému za tento přečin v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

zdroj: Policie České republiky