Muž po policistech házel trámy ze staré budovy

Přidat na Seznam.cz

Nymburk – Muž se pohyboval na nymburských hradbách, kam je veřejnosti vstup zakázán. Místo aby prostor opustil, házel po strážnících i policistech dřevěné trámy, uvedla Policie České republiky.

Násilí proti úřední osobě – pro tento trestný čin zahájili kriminalisté úkony trestního řízení v souvislosti s jednáním 42letého muže, proti kterému zasahovali jako první strážníci Městské policie z Nymburka.

Právě ti jako první reagovali na základě oznámení na muže, který se ve středu kolem půl deváté večer nacházel v prostorách vyhlídkové věže městských hradeb, kam je veřejnosti vstup zakázán. Hlídka se snažila s mužem vše smírně vyřešit, nicméně ten na opakované výzvy strážníků reagoval házením trámků a lahve. 

To samé se opakovalo i při příjezdu policejních hlídek z Nymburska. Muž stále nereagoval na výzvy a v házení trámů pokračoval.

Policisté proto museli využít zákonných donucovacích prostředků, pepřový sprej, který byl nakonec účinný a muže zadrželi. Následně skončil v policejní cele, odkud jej následující den policisté propustili. Vysvětlení pro své jednání neměl.

Prošetřování tohoto jednání stále probíhá, trestní zákoník vymezuje za trestný čin násilí proti úřední osobě trest odnětí svobody od šesti měsíců až na šest let.

zdroj: Policie České republiky