Muž padl do Labe a málem se utopil. Zachránil ho policista

Přidat na Seznam.cz

V Děčíně večer dne 29. července 2023 vyjela tříčlenná hlídka z oddělení hlídkové služby Děčín na nábřeží poblíž ulice Polabí v reakci na oznámení na tísňovou linku 158 ohledně tonoucího muže v řece Labi, uvedla Policie České republiky.

Když policisté dorazili na místo, bylo již tma a muž se držel betonové stěny v řece. Pomocí svítilen si ho všimli a nejprve mu hodili záchranné lano, které se muž snažil chytit. Pokoušeli se ho táhnout podél stěny na mělčinu, ale muž ztrácel síly a nedokázal se uchytit na lano. Začal se topit a postupně se vzdaloval od betonové stěny, nehybně plujíc po proudu řeky.

V tu chvíli jeden ze zasahujících policistů, nadstrážmistr David Novotný, neváhal a vydal se do vody z mělčiny směrem k tonoucímu muži. Podařilo se mu plaváním dostat k muži, chytil ho a následně plaval s ním směrem k molu, kde už byli připraveni další policisté a hasiči. Jakmile muže vytáhli z vody, poskytli mu první pomoc a předali ho do péče zdravotníků.

Díky profesionálnímu a rychlému zásahu policistů, a zejména odhodlání nadstrážmistra Davida Novotného, který bez váhání vstoupil do řeky, se podařilo zachránit tonoucího muže.

zdroj: Policie České republiky