Muž naletěl na Facebooku na flirt a obnažil se. Pachatel ho poté začal vydírat

Přidat na Seznam.cz

Český Krumlov – Lipno nad Vltavou – Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Českém Krumlově v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu vydírání. Poškozeným je v tomto případě čtyřiadvacetiletý muž z Českobudějovicka, který se stal obětí vydírání ze strany dosud neustanoveného pachatele, uvedla Policie České republiky.

Ten poškozeného kontaktoval v sobotu dne 13. dubna 2024 na sociální síti Facebook, kde si s ním začal dopisovat prostřednictvím falešného profilu pod jménem Andrea Pechová. V průběhu konverzace pachatel poškozeného pomocí flirtu přiměl k uskutečnění videohovoru. S tím poškozený souhlasil a žena tak započala videohovor bez zvuku, ve kterém předváděla striptýz a přes zprávy muže vyzývala k tomu, aby se sám svlékl a ukázal své obnažené tělo.

To poškozený v tomto případě udělal. Žena poté videohovor ukončila. Po několika minutách přišla muži zpráva, ve které mu pachatel vyhrožoval, že pokud mu nepošle částku ve výši 100 000 korun, tak zveřejní jeho intimní fotografie na sociálních sítích. Poškozený se v tomto případě zachoval duchapřítomně, neboť pachateli peníze neposlal a věc oznámil na policii. Dosud neznámému pachateli hrozí v případě dopadení a prokázání viny u soudu trest odnětí svobody v délce trvání od šesti měsíců do čtyř let.

zdroj: Policie České republiky