Muž nabízel různé služby a vybavení, po přijetí platby přestal komunikovat. Svým jednáním měl způsobit škodu 800 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Karlovarsko – Karlovarští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Havířova, kterého obvinili ze spáchání přečinu podvodu, uvedla Policie České republiky.

Obviněný šestatřicetiletý muž měl od ledna loňského roku nejméně v sedmnácti případech vystupovat jako zástupce jedné ze společností zabývající se například montáží a zhotovení zastřešení zahradních bazénů a jiného zahradního vybavení. V těchto případech měl nabízet na sociálních sítích či internetových portálech různé služby společnosti. Osoby, které obviněného muže kontaktovaly a komunikovaly s ním pomocí sociálních sítí či emailem nebo telefonicky, si měly vybrat různé služby a vybavení, které následně po domluvě se šestatřicetiletým mužem uhradily. Nabídky měly uhradit celé, nebo formou záloh. Po přijetí plateb se měl obviněný muž na dotazy týkající se realizace vymlouvat pod různými legendami, přičemž objednané zboží nedoručil a peníze zpět nevrátil. Poté měl přestat komunikovat úplně. 

Svým jednáním měl způsobit škodu přibližně 800 tisíc korun. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, neboť svým jednáním způsobil větší škodu. 

zdroj: Policie České republiky