Muž autem vrazil do bran oficiální rezidence britského premiéra

Přidat na Seznam.cz

Velká Británie – Do brány Downing Street v centru Londýna, kde se nachází sídlo a kanceláře britského premiéra, narazilo ve čtvrtek auto, což vyvolalo rychlou bezpečnostní reakci na jednom z nejzabezpečenějších míst v Londýně.

Malé stříbrné auto projíždělo pomalou rychlostí přes Whitehall, hlavní tepnu, která míjí konec Downing Street, přímo u bran z tepaného železa, které brání přístupu veřejnosti do srdce vlády Spojeného království.

Britský premiér Rishi Sunak byl v době incidentu ve čtvrtek v Downing Street, ale poté odjel na plánovanou návštěvu. Ozbrojená policie muže po incidentu zadržela pro podezření z trestného činu poškozování a nebezpečné jízdy, uvedla metropolitní policie. Nebyla hlášena žádná zranění, píše CNN.

Nebylo bezprostředně jasné, zda byla nehoda úmyslná. Policie uvedla, že pracuje na zjištění okolností.

Policisté po nehodě uzavřeli Whitehall, ale během půl hodiny začali zábrany zvedat a umožnili lidem vrátit se do Whitehallu, který se obvykle hemží státními úředníky a turisty, kteří si chtějí prohlédnout nedalekou budovu parlamentu a další historické budovy, uvádí deník NewYork Post.

Přístup veřejnosti do ulice je ale omezen a brány jsou neustále střeženy ozbrojenými policisty. Westminsterská policie později uvedla, že incident nebyl řešen jako související s terorismem.

Incidentem se zabývají místní důstojníci ve Westminsteru a v současné době se s ním nezachází jako s terorismem,“ uvedla na twitteru westminsterská policie. Přístup je nyní povolen pouze oprávněným návštěvníkům a parlamentním pasažérům. Návštěvníci musí projít dvěma kontrolními stanovišti, včetně bezpečnosti ve stylu letecké společnosti, na kterou dohlížejí ozbrojení důstojníci.

Slavné černé dveře Downing Street 10, vchod do oficiální kanceláře premiéra, je dále v ulici od bezpečnostních bran.

zdroj: NewYork Post, CNN