Motorkář na Harley-Davidson pašoval kokain do Česka

Přidat na Seznam.cz

Jihomoravský kraj – Celníci z protidrogového oddělení zasahovali ve věci nezákonného dovozu kokainu z Nizozemska do České republiky a jeho následné distribuce, uvedla Celní správa České republiky.

Kokain do České republiky dopravoval muž české státní příslušnosti jako člen zahraničního motorkářského gangu na základě pokynů hierarchicky výše postavených členů gangu sídlících v Nizozemí. Drogu ukrýval v nádržce na kapalinu do ostřikovačů ve své motorce Harley-Davidson, kterou pro tyto účely využíval opakovaně.

Celníci za období dvou let zadokumentovali několik takovýchto cest, přičemž dotyčný dovezl a dále rozdistribuoval během této doby několik kilogramů drogy za miliony korun. Bylo to součástí fungování gangu a zajišťování financování jeho činnosti. Droga končila v rukách uzavřené klientské společnosti odběratelů a uživatelů.

Během realizace celníci zadrželi pět osob (automechaniky a další distributory), provedli osm prohlídek a zajistili 780 g kokainu, 1800 g marihuany, vozidlo BMW 220i a motocykl Harley-Davidson FXBB v celkové hodnotě cca milion korun. Dále pak finanční hotovost ve výši 150 000 Kč, komunikační a výpočetní techniku a další důkazní materiál dokládající trestnou činnost zadržených osob.

Policejní vyšetřovatel všechny obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s OPL a jedy. Hrozí jim 2-10 let a 8-12 let. 

zdroj: Celní správa České republiky