Mladíci obviněni z loupeže. V jednom týdnu se dopustili dvou loupeží

Přidat na Seznam.cz

Ústecko – Ústečtí kriminalisté objasnili dva případy loupeží z počátku měsíce dubna. Obou skutků se dopustili dva mladíci (18,16). V současné době již čelí obvinění z provinění loupeže, vydírání, opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k počítačovému systému a jiných takových dat a trestného činu Neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, uvedla Policie České republiky.

První loupeží byla loupeže v atriu města. Kolem osmé hodiny si přisedli ke dvěma stejně starým klukům a začali si s nimi normálně bavit. Po chvilce ovšem řekli, ať jim ukážou mobily. Prvnímu z nich jej ihned jeden z obviněných vytrhnul z ruky. Aby umocnili svou převahu, tak druhý z nich vytáhl boxer a nasadil si jej na ruku. Poté druhému z mladíků pod pohrůžkou zbití nařídili, aby vyndal vše, co má u sebe a rovněž mu vzali mobil. Donutili jej sdělit přístupové heslo. Odcházeli s tím, že ať se nepokouší nic na policii hlásit nebo si je najdou a zbijí. Rodičům ať jen řeknou, že mobily někde ztratili.

V druhém případě kolem čtvrté hodiny ráno v centru města potkali mladíka, kterého nejprve požádali o cigaretu. Vzápětí mu řekli, ať vyndá vše, co má u sebe. Nejprve vyndal drobné mince a doklady. Donutili jej vyndat mobil, který mu hned vzali. Mladík se pokoušel získat mobil zpět, ale obvinění mu sdělili, že jestli bude dělat problémy, tak ho zmlátí a ať raději jde cestou, kudy přišel.

Po vyhodnocení kamerového systému se kriminalistům podařilo natipovat možné podezřelé. V ranních hodinách si do místa jejich bydliště přišli. Ti se následně pod tíhou důkazů k loupežím přiznali. V případě, že by se jednalo o dospělé, tak by jim hrozil trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10 let.

zdroj: Policie České republiky