Místo velkých zisků, velká ztráta. Žena kvůli podvodné investici na Facebooku přišla o více než tři a půl milionu korun

Přidat na Seznam.cz

Vyškovsko – Peníze ztrácí na hodnotě a tak je třeba je investovat. O tom slýchají lidé dnes a denně. Ženu z Vyškovska bohužel zaujala reklamní nabídka na sociální síti Facebook, která vybízela k investování. Po vyplnění registračního formuláře ji kontaktoval muž z obchodní společnosti, uvedla Policie České republiky.

Během hovoru žena projevila zájem investovat finance, následně ji tedy volal údajný analytik, který ji navedl ke stažení a registraci v aplikaci WebTrade s uhrazením vstupního poplatku ve výši přes 4 000 korun. Muž paní přesvědčil pod příslibem velkého zhodnocení finančních prostředků k investicím do kryptoměn. A tak žena odeslala čtyři platby na různé účty (různé částky v eurech i českých korunách).

Následující den přes nově vytvořený účet převedla více než 50 tisíc korun na kryptoměnovou peněženku a další částky v eurech. Asi za měsíc byla vyzvána k uhrazení daně za obchodování s kryptoměnou  a koncem května a počátkem června odeslala další částky v eurech, o nichž se domnívala, že dobře investuje.

Do aplikace, v níž se registrovala, se jí pak už nedalo přihlásit a stejně tak na stránky obchodní společnosti. S hrůzou zjistila, že se stala obětí podvodníků, kteří jí připravili o více než tři a půl milionu korun.

zdroj: Policie České republiky