Masakr v Gaze. Desítky Palestinců byly zabity při čekání na potravinou pomoc

Přidat na Seznam.cz

Desítky Palestinců, kteří čekali na potravinovou pomoc ve městě Gaza, byly zabity nebo zraněno. Deník Aljazeera uvádí, že po útoku izraelských sil bylo zabito nejméně 104 lidí a 760 zraněno.

Po útoku byla na zemi spatřena těla, k nimž se záchranáři nemohli dostat kvůli nebezpečí dalších izraelských úderů. Jeden svědek řekl, že na ně izraelská armáda střílela, když šli pro mouku.

V posledních několika dnech se Palestinci shromažďovali ve velkých skupinách čekajících na pomocné vozy, protože narůstal strach z hladu. Tento útok přichází v době, kdy USA, Egypt a Katar pracují na zajištění příměří a doufají, že se příměří podaří dosáhnout začátkem muslimského svatého měsíce ramadánu kolem 10. března.

Izraelský útok na Gazu, jehož cílem je zničit Hamás, si od prvního útoku ze 7. října vyžádal smrt více než 29 000 Palestinců. V celé Gaze je více než 576 000 lidí, čtvrtina populace je krůček od hladomoru, píše deník National.

Ministerstvo zdravotnictví Gazy uvedlo, že šest dětí zemřelo na severu Gazy na dehydrataci a podvýživu v nemocnicích Kamal Adwan a al-Shifa, zatímco další jsou v kritickém stavu. Mnozí lidé byli nuceni jíst krmivo pro zvířata, aby přežili.

Zdroj: Aljazeera, National