Lady Gaga měla zaplatit 11,5 milionů korun ženě, která jí vrátila unesené psy. Na odměnu žena nemá nárok, rozhodl soud

Přidat na Seznam.cz

USA – Lady Gaga nemusí zaplatit odměnu 500 000 dolarů (11,5 milionů korun) ženě, která jí vrátila psy poté, co jí byli v roce 2021 ukradeni, rozhodl americký soudce. Žena jménem Jennifer McBrideová již dříve hvězdu zažalovala o odměnu a navíc žádala o 1,5 milionu dolarů jako náhradu škody.

V únoru 2021 muž jménem Ryan Fischer venčil v Hollywoodu tři francouzské buldočky, jejichž majitelem je Lady Gaga, když byl postřelen do hrudi, což úřad okresního prokurátora v Los Angeles označil za „chladnokrevný násilný čin“. Přežil, ale musela mu být odstraněna část plíce, uvádí BBC.

Loni v prosinci byl jistý James Howard Jackson odsouzen k 21 letům vězení za pokus o vraždu. Jackson a jeho komplicové si po střelbě odnesli dva psy, Kodžiho a Gustavta. Třetí, Miss Asia, utekla a později ji našla policie. Dva ukradené psy vrátila zpěvačce McBrideová, nezraněné o dva dny později poté, co Gaga nabídla odměnu.

McBrideová byla spolu s dalšími čtyřmi osobami zatčena v dubnu 2021 a obviněna ze spoluúčasti na pokusu o vraždu.

V prosinci uzavřela dohodu o vině a trestu, aby toto obvinění bylo staženo, za což byla odsouzena ke dvěma letům podmíněně. Popřela ale, že by se podílela na únosu, a uvedla, že se domácích mazlíčků zpěvačky zmocnila pouze „za konkrétním účelem zajištění jejich ochrany a jejich bezpečného vrácení“.

Právník McBrideové uvedl, že se zpěvačka a herečka dopustila porušení smlouvy a podvodu, když po vrácení psů nezaplatila odměnu. Soudkyně však tento týden v rozsudku uvedla, že žena „nemá nárok na následný prospěch z jejího protiprávního jednání, když se snaží vymáhat plnění smlouvy“, uvádí deník Mirror.

zdroj: Mirror, BBC