Krokodýl v Austrálii terorizoval lidi a unášel psy. Odplatě neunikl, byl nakonec ugrilován

Přidat na Seznam.cz

Austrálie – Jeden krokodýl mořský doslova terorizoval místní obyvatele, když útočil na děti i dospělé. Největší plaz na světě však padl do pasti policistů, kteří na něj měli políčeno, uvádí australský server ABC News.

Ve městě Bulla, odlehlé australské komunitě, se rozhodli 3,6 metrů dlouhou bestii chytit a zneškodnit. Krokodýl byl několikrát spatřen, jak se plížil a vylézal z vody na děti i dospělé, a údajně unesl také několik psů, píše server CNN.

,,Po konzultaci s tradičními majiteli, staršími, členy komunity a strážci parků a divoké zvěře byl krokodýl zastřelen, aby se zajistilo, že nebude nadále představovat významné riziko pro komunitu,“ uvedla policie ve svém prohlášení.

V komunitě domorodců se z krokodýla rozhodli připravit hostinu. Jak uvedl policejní seržant televizi ABC, zvíře bylo použito do „polévky z krokodýlího ocasu, na grilu, několik kousků bylo zabaleno do banánových listů a uvařeno v zemi“. 

Krokodýli na nezvyklých místech

Krokodýli se čím dál častěji objevují na místech, kde je nikdy nikdo nespatřil, píše server ABC News. Stalo se tak po rozsáhlých záplavách na západě území, ke kterým došlo od začátku roku. Díky velkému množství vody se tak dostávají do nezvyklých oblastí. Podle policejního důstojníka jde o jednoho z těchto krokodýlů, kteří si šli zaplavat a objevili se v blízkosti lidí. 

Počet krokodýlů prudce vzrostl

Od roku 1971 je lovení mořských i sladkovodních krokodýlů zakázáno federálním zákonem. Bylo to v době, kdy jim hrozilo vyhynutí. Počet těchto velkých plazů však v následujících desetiletích prudce vzrostl. Jen v Severním teritoriu je jich na 100 tisíc, další tisíce se nacházejí v sousedních státech Queensland a Západní Austrálie. 

Server CNN informuje, že mořští krokodýli mohou dosáhnout délky až šesti metrů a údajně sežerou téměř cokoli. Střetnutí s člověkem tak může být smrtelné. Jen na severu Austrálie každoročně odstraňují strážci parků stovky mořských krokodýlů z obydlených oblastí. 

Zdroj: ABC News, CNN