Kriminalisté stíhají pětašedesátiletého muže z Karlovarska. S nožem v ruce chtěl peníze a cigarety

Přidat na Seznam.cz

Karlovarsko – Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětašedesátiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Obviněný muž měl v úterý 16. dubna letošního roku krátce před dvacátou hodinou večerní přijít do prodejny se smíšeným zbožím v Karlových Varech, uvedla Policie České republiky.

V prodejně měl přistoupit k pokladně, kde se v tu dobu nacházela třiatřicetiletá prodavačka. Pětašedesátiletý muž měl po chvíli vytáhnout přinesený kuchyňský nůž, který měl ženu začít ohrožovat. Při tom jí řekl, že chce finanční hotovost z pokladny a cigarety. Obviněný muž toto ženě ještě několikrát zopakoval a přitom jí stále ohrožoval nožem. Následně měl do prodejny vstoupit jiný zákazník, čehož žena využila, z prodejny utekla a za pomoci procházejících osob věc oznámila na tísňovou linku policie. 

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město se začali případem okamžitě zabývat a pětašedesátiletého muže zadrželi několik málo minut po oznámení přímo před prodejnou. 

Pětašedesátiletý muž měl takto jednat z důvodu, že potřeboval získat finanční prostředky, aby mohl opustit Karlovarský kraj.

Policisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na rozhodnutí soudu si muž počká v policejní cele. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.  

zdroj: Policie České republiky