Kim Čong-un nařídil své armádě, aby zpřísnila své válečné plány, a podepsal rozšiřování bojových operací

Přidat na Seznam.cz

Severní Korea – Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil své armádě, aby zdokonalila své válečné plány, a podepsal rozšíření bojových operací frontových jednotek, uvedla ve čtvrtek státní média v době, kdy se Spojené státy a Jižní Korea připravují na rozsáhlé kombinované vojenské cvičení.

Kim odsoudil rozšiřující se cvičení spojenců jako nácvik invaze a využil je jako záminku k dalšímu urychlení svých zbrojních demonstrací, které od začátku roku 2022 zahrnovaly testovací odpálení více než 100 raket, což zvýšilo napětí na Korejském poloostrově na nejvyšší úroveň za poslední roky.

Experti tvrdí, že cílem Kimova jaderného úsilí je přimět Spojené státy, aby přijaly myšlenku Severu jako jaderné mocnosti, aby nakonec mohl z pozice síly vyjednat hospodářské a bezpečnostní ústupky, uvádí web The Spec.

Čtvrteční zasedání ústřední vojenské komise severokorejské vládnoucí Strany práce, kterou Kim ovládá jako předseda, mělo projednat zvýšení válečné připravenosti jeho armády a vytvoření plánů ofenzivních protiopatření k odstrašení protivníků, kteří podle státních médií stále otevřeněji „bezohledně vojensky konfrontují“ se Severem.

Po rozhovorech o posílení severokorejských frontových jednotek a zintenzivnění válečných cvičení s cílem začlenit nové strategie a zbraně podepsal Kim rozkaz k provedení blíže nespecifikovaných „důležitých vojenských opatření“, uvedla oficiální korejská tisková agentura Pchjongjang.

Během setkání Kim zdůraznil, že armáda musí získat výkonnější úderné prostředky, aby posílila své jaderné odstrašení, a urychlit nasazení těchto zbraní u bojových jednotek. Vyzval, aby muniční průmysl země zintenzivnil masovou výrobu různých zbraní a systémů a aby armáda aktivně prováděla skutečná válečná cvičení, aby tyto systémy vstřebala a posílila své bojové schopnosti, uvedla KCNA (Korejská centrální zpravodajská agentura).

Kim během setkání provedl také personální změny a jmenoval novým náčelníkem generálního štábu vicemaršála Ri Yong Gila, který nahradil generála Pak Su Ila, uvádí deník ABC News.

zdroj: ABC News, The Spec