Kartářka z ženy vylákala 1,1 miliónu korun, slíbila jí uzdravení

Přidat na Seznam.cz

Hradec Králové – Minulý týden kriminalista z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Hradec Králové obvinil ze spáchání podvodu 60letou ženu. Klade jí za vinu, že během půl roku postupně vylákala z 36leté ženy přes 1,1 miliónu korun, uvedla Policie České republiky.

Obviněná žena vydávající se za kartářku využila špatného psychického a zdravotního stavu mladší ženy, která se na ni obrátila s žádostí o pomoc.

Poškozená žena nejenže přišla o své úspory, ale také se zadlužila u svých známých i u banky. Žena s „léčením“ chtěla několikrát přestat, obviněná ji však opakovaně přesvědčila o pokračování léčby, která se nesměla přerušit kvůli tomu, že by tím přinesla neštěstí nejen sobě ale i svým nejbližším.

Jelikož léčba nebyla úspěšná, dohodly se na vrácení peněz, k čemuž však do současné doby nedošlo.
Policisté z evidencí zjistili, že obviněná žena byla za stejný trestný čin v roce 2017 odsouzena k tříletému trestu odnětí svobody.

Tehdy od jednoho muže a jedné ženy pod záminkou provedení rituálu „přitažení“ výherních čísel ve Sportce vylákala částku téměř 800 tisíc korun. Pokud soudce uzná obviněnou ženu vinnou, může ji poslat na 2 až 8 let do vězení.

zdroj: Policie České republiky