Italské ministerstvo kultury nabízí Koloseum pro gladiátorský zápas mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem

Přidat na Seznam.cz

Itálie – Podle zprávy by se v římském Koloseu mohl odehrát novodobý gladiátorský zápas mezi miliardářskými technologickými bossy Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem. Úředník italského ministerstva kultury údajně oslovil šéfa společnosti Tesla a šéfa společnosti Meta skrze boj v historickém Koloseu v Římě.

Italský vládní úředník údajně před několika dny nabídl 2000 let staré místo jako bitevní pole pro historický boj v kleci mezi majitelem Twitteru a zakladatelem Facebooku, uvádí deník Dailymail.

Poté, co Musk na Twitteru napsal, že by byl „pro souboj v kleci“ se Zuckerbergem, spoluzakladatel Facebooku mu to oplatil zveřejněním screenshotu Muskova tweetu s popiskem „pošli mi polohu“. Nyní se techničtí magnáti možná dohodli na tom, kde střetnutí uspořádají, přičemž oba by byli rádi, kdyby se střetli v Koloseu.

Zatímco italská média uvádějí, že vláda odmítla nabídnout Koloseum jako místo konání, Musk se přidal ke spekulacím a na Twitteru uvedl: „V Koloseu se nějaká bitva odehraje“.

Oba technologičtí magnáti trénují s Lexem Fridmanem, výzkumníkem umělé inteligence na MIT. Ten také trénuje brazilské jujitsu a je držitelem černého pásu prvního stupně v tomto sportu, píše NewYorkPost.

Fridman uvedl, že Muskova síla a obratnost jsou velmi působivé, ačkoli se domnívá, že technologičtí magnáti by měli raději trénovat bojová umění než bojovat v kleci.

zdroj: NewYork Post, Dailymail