Inspektoři zadrželi 11 520 lahví tequily. Ve skutečnosti obsahovaly téměř 10 tun pervitinu

Přidat na Seznam.cz

Mexiko Inspektoři mexického námořnictva uvedli, že našli 11 520 lahví tequily určených k vývozu, které ve skutečnosti obsahovaly koncentrovaný tekutý pervitin. K objevu došlo v neděli v námořním přístavu Manzanillo na pobřeží Tichého oceánu, uvedlo námořnictvo. Uvedlo, že lahve obsahovaly přibližně 8 640 kilogramů pervitinu.

Mexiko je jediným světovým výrobcem autentické tequily. I když nebyly hlášeny žádné případy, kdy by se takové lahve dostaly ke spotřebitelům, požití směsi by bylo nesmírně nebezpečné, píše deník ABC News.

Mexiko se stalo hlavním producentem pervitinu a pašeráci drog jsou často zastavováni na hranici s tekutým pervitinem v kapalině do ostřikovačů nebo jiných nádobách v autech.

Inspektory na kartonové krabice se skleněnými lahvemi plnými nahnědlé tekutiny, která odpovídá barvě „añejo“ neboli stařené tequily, upozornil pes. Etikety na lahvích nebyly vidět.

Kapalný pervitin je obvykle pašeráky získán a převezen do specializovaných zařízení, kde je z něj extrahována voda a droga je poté vrácena do krystalické podoby. Mexická rada pro regulaci tequily, obchodní a certifikační skupina, neodpověděla na žádosti o vyjádření, zda se něco podobného již dříve stalo, píše deník CBS News.

zdroj: ABC News, CBS News