Houbař si na procházce všiml zvířete uvízlého v díře. Srnečka vysvobodili z jámy policisté

Přidat na Seznam.cz

České Budějovice – Na linku 158 se včera po šesté hodině večer obrátil muž, který šel z hub a u makového pole v Krasejovce si všiml vykopané hluboké jámy, ve které byla voda a zoufalé zvíře, které se nemohlo dostat ven, uvedla Policie České republiky.

Oznamovatel nejdříve oslovil jiného muže, který se však k rychlé záchranné akci úplně neměl, a tak zavolal přímo policistům. Operační o události informoval hlídku boršovských policistů, kteří se na místo oznámení vydali. Vzhledem k tomu, že oznamovatel už na místě nebyl a makových polí je tam více, začali policisté, navigováni po telefonu oznamovatelem, místo prohledávat.

Jam je v oblasti více, nechávají je tam kopáči vltavínů a jsou nebezpečné jak pro zvířata tak pro lidi, kteří si jich nemusí všimnout, a spadnout do nich. Policisté po chvíli našli opravdu tu, ve které byl uvězněný srneček a nemohl ven. Jeden z hlídky se proto do jámy spustil a vysílené zvíře vysvobodil a pustil zpět do přírody. Sami policisté tuto akci zhodnotili jako hezký konec služby, která byla plná podstatně méně radostnými událostmi. 

zdroj: Policie České republiky