Hackeři z Číny narušili evropské vládní e-mailové účty, říká Microsoft

Přidat na Seznam.cz

Čína – Čínská hackerská skupina zaměřená na špionáž prolomila řadu e-mailových účtů napojených na vládní agentury v Evropě, uvádí Microsoft Corp. Podle společnosti Microsoft hackerská skupina prolomila e-mailové účty vládních agentur v západní Evropě.

V příspěvku na blogu zveřejněném v úterý společnost Microsoft uvedla, že skupina, kterou identifikovala jako Storm-0558, se zaměřuje například na špionáž a krádeže dat, uvádí deník ABC News.

Skupina získala přístup k e-mailovým účtům, které se týkaly asi 25 organizací včetně vládních agentur, a k účtům jednotlivců napojených na tyto organizace. To nebylo patrné asi měsíc, dokud si zákazníci nestěžovali společnosti Microsoft na neobvyklou poštovní aktivitu.

„Odhadujeme, že tento protivník se zaměřuje na špionáž, například na získání přístupu do e-mailových systémů za účelem shromažďování zpravodajských informací,“ uvedl Charlie Bell, výkonný viceprezident společnosti Microsoft pro bezpečnost, v samostatném příspěvku společnosti Microsoft.

Hackeři provedli narušení tak, že padělali informace sloužící k ověření identity uživatele – potřebné k přístupu k e-mailovým účtům. Společnost Microsoft se od té doby útokem zabývala a informovala postižené zákazníky, uvádí Bloomberg.

Společnost Microsoft uvedla, že na ochraně před podobnými útoky spolupracuje mimo jiné s ministerstvem vnitřní bezpečnosti a agenturou pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury.

Uvedli také, že bude aktivity skupiny Storm-0558 nadále monitorovat.

Útok Storm-0558 je nejnovějším zjištěným narušením bezpečnosti, které provedli hackeři z Číny.

zdroj: Bloomberg, ABC News