Gang unesl pět mladíků, jeden z nich musel uříznout hlavy svým kamarádům. Jejich bezhlavá těla našli mexičtí vyšetřovatelé

Přidat na Seznam.cz

Mexiko – Mexičtí vyšetřovatelé ve čtvrtek oznámili, že našli čtyři ohořelá a bezhlavá těla, která by mohla souviset s děsivým případem pěti unesených mladíků, z nichž jeden byl natočen, jak je zřejmě nucen zabít ostatní, uvádí deník ABC News.

Mexičtí prokurátoři v západním státě Jalisco uvedli, že těla byla silně ohořelá a zatím nebyla identifikována. Těla však byla nalezena v budově nedaleko místa, kde byli mladíci v pátek uneseni a později v zajetí vyfotografováni.

Stětí hlavy také odpovídalo detailům videozáznamu, který ukazuje, jak je jeden z členů skupiny zřejmě nucen nožem uříznout hlavu svému kamarádovi.

Rodiny pohřešovaných uvedly, že oblečení a vzhled mužů, kteří jsou vidět na fotografiích a videu, se shodují s jejich příbuznými. Hrůzné video přeneslo Mexiko zpět do nejtemnějších dnů brutality drogových kartelů na počátku tisíciletí.

Nejděsivější na videu není jen dvojice svázaných, bezvládných těl, která jsou během natáčení vidět ležet v popředí. Je to skutečnost, že mladík, který je vidět, jak tluče a zřejmě uřezává hlavu další oběti, je zřejmě sám čtvrtým členem unesené skupiny přátel.

Pátým členem skupiny by mohlo být tělo, které policie předtím našla ve vyhořelém autě v oblasti.

Mladíci se pohřešovali v pátek, když byli na výletě na festivalu ve městě Lagos de Moreno, které se nachází v oblasti známé násilnostmi kartelů. Vyšetřovatelé ve středu provedli razii v řadě cihlových a betonových budov na ranči a našli na podlaze krvavé skvrny a rozházené boty.

Video na němž je vidět, jak někdo mimo záběr hodí mladíkovi cihlu, aby s ní mohl oběť umlátit, oživuje vzpomínky na nejděsivější případy brutality drogových kartelů, při nichž byly oběti únosů nuceny se navzájem zabíjet, uvádí deník The Star.

V roce 2010 starý kartel Zetas unesl muže z osobních autobusů a donutil každého, kdo odmítl pracovat pro kartel, aby se navzájem utkali k smrti. Tato tragédie vyšla najevo v roce 2011, kdy úřady v severním hraničním státě Tamaulipas našly 48 tajných hrobů obsahujících těla 193 lidí. Většina z nich měla lebky rozdrcené a mnoho z nich byli středoameričtí migranti.

zdroj: The Star, ABC News