Francouzský policista zastřelil 17letého mladíka poté, co na jeho příkaz nezastavil auto. Jeho smrt vyvolala násilné protesty

Přidat na Seznam.cz

Francie – Protesty a nepokoje vypukly v pařížském regionu přes noc poté, co policie zastřelila 17letého mladíka, který nezastavil na příkaz dopravní policie. Teenager zemřel na zranění kulkou v hrudníku navzdory pomoci záchranných služeb.

Francouzské úřady ve středu vyzvaly ke klidu po nočních násilných protestech na několika předměstích Paříže, které vyvolala smrt 17letého chlapce, jehož zastřelila policie při dopravní kontrole.

Francouzské úřady, které střelbu vyšetřují, zadržely jednoho policistu pro podezření ze „zaviněného zabití“, a to po incidentu, který se odehrál v úterý kolem 8:18 místního času v Nanterre, uvádí se v prohlášení místního státního zástupce. V době incidentu se ve voze Mercedes AMG nacházely tři osoby, uvádí BBC.

Smrt sedmnáctiletého mladíka byla konstatována v 9:15 místního času po nejméně jednom střelném zranění a navzdory zásahu záchranářů, uvedla prokuratura v Nanterre.

Spolujezdec ve vozidle byl vzat do vazby a později propuštěn, zatímco další pasažér, který pravděpodobně z místa činu utekl, je nezvěstný. Prokuratura nařídila pitvu a další vyšetření, včetně toxikologického posudku.

Incident vyšetřuje národní policie, uvedl na Twitteru francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin.

Střelba vyvolala sérii protestů v úterý večer v Nanterre, oblasti západně od Paříže, kde byl teenager zabit. Po nepokojích bylo zatčeno asi 31 lidí.

Naël M., zesnulý 17letého mladík, je letos ve Francii druhým člověkem, který byl zabit při policejní střelbě během dopravního zastavení. Loni takto zemřelo rekordních 13 lidí, uvádí CNN.

zdroj: CNN, BBC