Fialova vláda nás žene do útočné války a dopouští se vlastizrady, tvrdil Tomio Okamura na demonstraci SPD v Ostravě

Přidat na Seznam.cz

V Ostravě se 29. března 2023 konala demonstrace s názvem Lidé proti vládě, informovalo hnutí SPD na svém oficiálním webu. Motivem pro organizaci demonstrace byla údajně dlouhodobá nespokojenost hnutí SPD s politikou pětikoalice Petra Fialy.

Podle hnutí SPD je současná koaliční vláda sestavena tak, aby všechna ministerská křesla dostali představitelé Fialovy vlády, aniž by se braly v potaz jejich odborné schopnosti řídit stát. Dále se v článku hnutí naznačuje, že Fiala z Česka udělal jakýsi vazalský stát EU – premiér se chce zalíbit úředníkům v Bruselu a vrcholným představitelům EU, místo aby dělal vše ku prospěchu občanů České republiky.

Hnutí žádá vládu o demisi a obviňuje pětikoalici, že jim nezáleží na slušných a pracujících občanech, mladých rodinách, dětech, seniorech a zdravotně postižených, na které prý neustále doléhají následky špatné vlády Petra Fialy.

Na demonstraci vystoupil i šéf hnutí Tomio Okamura, který záznam svého projevu zveřejnil na svém Twitteru. Padala slova jako vlastizrada či válečný štváč a došlo také na strašení válkou.

Okamurův projev

„Tato Fialova vládní koalice nikomu z nás před volbami neřekla, že chce válku,“ řekl Okamura na Masarykově náměstí. „Dnes tuto válku denně propaguje a připravuje,“ pokračoval šéf SPD a strašil své přívržence tím, že pomoc Ukrajině znamená válku a že nejde jen o pomoc v podobě dodávek zbraní, ale že prý jde i o přípravu přímých útoků.

„Premiér Petr Fiala, ten válečný štváč, spolu s ministryní Černochovou… premiér nám loni řekl, že je Česká republika ve válce,“ řekl Okamura a prohlásil, že vláda nemá strašit a že nemá Českou republiku tahat do války. „My žádnou válku nechceme! My chceme mír!“ dodal Okamura za přízně skandujícího davu.

Známý český politický komentátor Jiří Kožený označil Okamuru za proruského člověka a kolaboranta. Demonstrující občany včetně Okamury pak označil pojmem chcimír, což je nové hanlivé označení těch, kteří odmítají pomoc Ukrajině, považují to za akt války a jejich hlavní motivací pro zapojení se do politické diskuze je to, že chtějí mír.

Zdroje: SPD, Tomio Okamura, Jiří Kožený