Falešní pracovníci banky a falešný policista obral ženu o 400 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Roudnicko – V uplynulém týdnu přijali policisté oznámení od čtyřiapadesátileté ženy z Roudnicka o odcizení peněz z bankovního účtu. Poškozená uvedla, že jí telefonicky kontaktoval údajný pracovník banky s tím, že byl její účet napaden, uvedla Policie České republiky.

Doporučil ji, aby si do svého počítače nainstalovala aplikaci, prostřednictvím které nahlédne do jejího počítače i on a bude jí moci poradit se zajištěním finanční hotovosti na jejím účtu. Následně jí zavolal jiný muž, který se představil jako bankovní poradce, který jí nejprve přesvědčil, aby si převedla peníze ze spořicího účtu na běžný účet a dále si mohla finanční prostředky uschovat na pojištěné účty.

Telefonicky jí poradil, na jaké bankovní účty má své peníze poslat. Poškozená odeslala peníze dle jeho instrukcí, kdy tyto transakce sama potvrdila prostřednictvím svého mobilního telefonu. Během provedení výše uvedených transakcí byla kontaktována dalším mužem, který se představil jako policista a utvrdil jí v tom, že skutečně jedná se zástupci banky a že má postupovat dle jejich instrukcí. Poškozená tak odeslala bezmála 400 tisíc korun neznámo kam.

Následně si uvědomila, že se asi stala obětí podvodníků, a proto podala oznámení o výše uvedeném jednání na policii. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a trestného činu podvod.

zdroj: Policie České republiky