Dvouletá dívenka vběhla před jedoucí auto v centru České Lípy, skončila v nemocnici 

Přidat na Seznam.cz

Česká Lípa – 26letý řidič projížděl v osobním vozidle značky Hyundai jednosměrnou ulicí v centru České Lípy, když mu náhle vběhla do jízdní dráhy teprve dvouletá holčička. V té chvíli jel naštěstí velmi nízkou rychlostí. Okamžitě sešlápl brzdu a stočil volant doleva, takže dívenka spíše jen naběhla na pravý přední roh vozidla a následně upadla na vozovku., uvedla Policie České republiky.

I když přitom žádné zjevné zranění neutrpěla, odvezl ji  řidič Hyundaie i s její maminkou do nemocnice na vyšetření, kde lékaři holčičku z preventivních důvodů hospitalizovali.

Je třeba říci i několik slov o viníkovi této nehody, kterým je maminka dítěte. Ta si před zmíněnou událostí povídala na chodníku u silnice s jinou paní a svému dítěti moc pozornosti nevěnovala.

Nehody nebývají náhody, ale jsoučasto důsledkem poklesu naší pozornosti a obezřetnosti. V této souvislosti apeluje policie na rodiče, aby věnovali bezpečí svých dětí maximální pozornost. Ne všechny nehody končí jen jejich preventivní hospitalizací.

zdroj: Policie České republiky