Dvě matky vyráběly a distribuovaly pervitin. Pro léky jezdily do zahraničí, drogu prodávaly po celém Česku

Přidat na Seznam.cz

Trutnov – Trutnovští kriminalisté v úterý 13. 6. 2023 zadrželi dvojici žen (34, 37 let), proti kterým zahájili trestní stíhání ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy, a starší z nich dále stíhají pro přečin výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, tedy prostředky k výrobě pervitinu, uvedla Policie České republiky.

Obviněné ženy společně žily v pronajatém bytě, každá se svým potomkem a každá z nich měla „rozjetý svůj byznys“.

Starší z žen „vařila“ na dosud neustanoveném místě pervitin z léků, pro které si jezdila do zahraničí. Dále také nakupovala pervitin v Praze, který poté distribuovala svým „zákazníkům“ na Královédvorsku.

Druhá, 34letá žena obchodovala s nákupem chemikálií, které kupovala v Praze a následně je za úplatu prodávala dosud neustanoveným osobám, které z nich vyráběly pervitin. Nejméně v jednom případě odvezla svou spolubydlící do hlavního města s vědomím, že jedou nakupovat drogy.

Obě dvě jsou dlouholetými uživatelkami pervitinu a od mládí se zdržují ve společnosti výrobců drog.

Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili pervitin samotný, prekurzory, marihuanu, teploměr, finanční prostředky a chemikálie k výrobě návykových látek. Zajištěné předměty budou předmětem dalšího odborného zkoumání z odvětví chemie.

Obě ženy jsou v současné době stíhány na svobodě a v případě prokázání viny jim hrozí až 5letý pobyt ve vězení.

zdroj: Policie České republiky