Dva muži se vydali na lov bez povolení. Kromě srnce skolili i srnku s mládětem

Přidat na Seznam.cz

Hradec Králové – V posledních dnech byli vyšetřovatelé konfrontováni s podezřením na protiprávní jednání dvou mužů, kteří byli identifikováni jako osoby ve věku 36 a 42 let. Podle zprávy Policie České republiky je jim přisuzováno obvinění z pytláctví, neoprávněného lovu zvěře.

Z důkladně prověřených informací vyplývá, že jeden z mužů, který je mladší ze dvojice, uveřejnil na sociálních sítích nabídku k nelegálnímu lovu srnce. Druhý muž, který je starší, na tuto nabídku reagoval a za úplatu byl zapojen do tohoto nedovoleného aktu lovu. V červnu minulého roku se oba aktéři dohodli na setkání v oblasti Chlumecka, kde byli údajně zaznamenáni při odstřelu jednoho srnce. Po zranění srnce bylo tělo opuštěno na místě.

Hlavním organizátorem této nezákonné operace byl mladší muž, který pečlivě sestavil plán a zabezpečil situaci tak, aby starší muž spáchal trestný čin bez povolení a způsobil majiteli srnce finanční ztrátu. Odhadovaná hodnota srnce s parožím ve tvaru šesteráka, který byl usmrcen, byla stanovena na 15 tisíc korun.

Pokud by byl starší muž odsouzen, hrozil by mu trest odnětí svobody trvající až 2 roky, a mohl by být také potrestán zákazem vykonávání určitých činností nebo ztrátou majetku. Mladšímu muži by v případě odsouzení hrozil delší trest, a to o tři roky více. Tento mladší muž se navíc v loňském červenci dopustil dalšího protiprávního aktu, když postřelil srnu bez povolení, přestože v době incidentu vedla mládě.

Po krátkém, avšak marném pokusu o nalezení postřelené srny, se rozhodl mladší muž opustit místo a nechal zraněné zvíře svému osudu. Později bylo zvíře nalezeno myslivci ve stavu značného oslabení, a nakonec bylo nutné provést jeho utracení.

Tato událost poukazuje na závažnost problému pytláctví a jeho dopad na místní zvířecí populace a přírodu obecně.

zdroj: Policie České republiky