Dva muži mohou strávit za lov silně ohrožených škeblí až tři roky ve vězení. Celkem 115 škeblí chtěli prodat Vietnamcům

Přidat na Seznam.cz

Teplicko – Kuriózní případ řešili v uplynulých dnech policisté z Krupky. Hlídka městských strážníků je kontaktovala, že na základě oznámení od ženy, které se muž chlubil, kontrolují podezřelého, který v tašce nese velké množství škeblí, uvedla Policie České republiky.

Dle oznamovatelky se má jednat o chráněný druh. Poté, co policisté přijeli na místo, zjistili, že muž má opravdu v tašce celkem 115 kusů škeblí rybničních o různých velikostech od 5 do 20 cm. Tyto živočichové se řadí mezi druh silně ohrožený a byla tak způsobena újma veřejnému zájmu na ochraně přírody a krajiny.

Podezřelý uvedl, že se seznámil s neznámým mužem, který ho dovedl k rybníku, a společně vylovili větší množství škeblí, které chtěli prodat do vietnamské restaurace. Zajištěné škeble putovaly do rukou člena rybářské stráže, který se postaral o jejich záchranu. Podezřelý skončil na výslechu u kriminalisty, který mu sdělil obvinění z přečinu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.  Dle popisu a dobré osobní znalosti policistů se podařilo ustanovit i druhého podezřelého, který se ke skutku přiznal. Za tento přečin hrozí oběma trest odnětí svobody až na 3 léta.

zdroj: Policie České republiky