Desetitisíce Severokorejců pochodovaly proti USA. Shromáždění o víkendu slibovalo nemilosrdnou pomstu proti imperialistům

Přidat na Seznam.cz

Severní Korea – Desetitisíce Severokorejců o víkendu pochodovaly na protiamerických shromážděních v hlavním městě země a slibovaly nemilosrdnou pomstu americkým imperialistům, když si země připomínala 73. výročí zahájení korejské války, uvedla v pondělí státní média.

Více než 120 000 lidí se zúčastnilo nedělních masových shromáždění v hlavním městě země. Konflikt v letech 1950-53 vyvolal překvapivý severokorejský útok, demonstranti v Pchjongjangu obvinili Spojené státy, že vyprovokovaly válku a zanechaly Korejcům „rány, které nelze nikdy zahojit. “

Na nedělních shromážděních Severokorejci také vyjádřili hrdost na Kimův rozšiřující se program jaderných zbraní a raket a trvali na tom, že jejich země má nyní nejsilnější zbraň k potrestání amerických imperialistů a válečného odstrašení pro sebeobranu, kterou se žádný nepřítel neodváží vyprovokovat, píše deník NBC News.

Stadion byl plný desítek tisíc lidí v maskách covid-19, kteří zvedali pěsti do vzduchu a drželi cedule s nápisy: „Vymýťme americké imperialistické vetřelce“ a „Celá pevnina USA je v našem dosahu.“

Shromáždění přišla v době zvýšeného napětí v regionu, protože tempo severokorejských zbrojních demonstrací a společných vojenských cvičení Spojených států s Jižní Koreou se zintenzivnily.

Ve své poslední telefonické diskusi o Severní Koreji američtí a jihokorejští jaderní vyslanci obvinili Pchjongjang z překrucování historie opakováním starých tvrzení, že Spojené státy způsobily korejskou válku, uvedlo jihokorejské ministerstvo zahraničí.

Severní Korea pravděpodobně plánuje obrovskou vojenskou přehlídku v Pchjongjangu, kde pravděpodobně předvede svůj nový vojenský materiál, uvádí deník The Week.

Na vojenské přehlídce v únoru se Kim a jeho dcera dostali do centra pozornosti a jeho armáda spustila něco, co vypadalo jako nová mezikontinentální balistická střela na tuhé palivo, což byl pravděpodobně stejný systém, který země poprvé testovala v dubnu. Pokud by byla zbraň zdokonalena, Kimovi by poskytla mobilnější a hůře detekovatelnou zbraň k zacílení na kontinentální Spojené státy.

zdroj: The Week, NBC News