Cizinec osahával malé děti v plaveckém bazénu. Kriminalisté hledají další případné oběti

Přidat na Seznam.cz

Praha – Začátkem června se podařilo policistům z třetího oddělení Služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy ztotožnit a zadržet pachatele mravnostního trestného činu, kdy se muž dopouštěl sexuálního obtěžování dětí přímo v prostoru aquaparku v Praze 5, uvedla Policie České republiky.

Vzhledem k tomu, že oběťmi tohoto činu byly osoby velmi nízkého věku, je možné, že doposud nejsou známy všechny děti, které byly tímto činem dotčeny. Muž cizí národnosti při plavání v bazénu koncem května, konkrétně v prostoru takzvané divoké řeky, vířivky nebo na schodech k tobogánu, osahával děti ve věku od 4 do 6 let a to přes plavky v místech jejich intimních partií. Tohoto jednání si v některém případě rodiče dětí všimli a v jiném případě se jim dítě s tímto podivným způsobem chování svěřilo samo. Ve spolupráci s personálem bazénu policisté totožnost „osahávače” brzy odhalili a zahájili ve věci vyšetřování pro zvlášť závažný zločin znásilnění. Pachatel je nyní ve vazbě.

Vzhledem k tomu, že se muž výše uvedeného jednání dopustil na osobách mladších patnácti let, hrozí mu v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Pokud jste byli svědky této události nebo se vám vaše dítě svěřilo s obdobným jednáním, obraťte se na linku 158.

zdroj: Policie České republiky