Cizinec narazil do stojícího autobusu, poté do vozidla v protisměru. Způsobil škodu 2 200 000 korun

Přidat na Seznam.cz

Uherské Hradiště – Dnes v 9.20 hodin došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel a autobusu v obci Nezdenice na Uherskohradišťsku. Se zraněním převezli záchranáři do nemocnic celkem tři osoby. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, uvedla Policie České republiky.

Vozovka je obousměrně uzavřena. Dopravu odklání policisté na objízdné trasy. Obnovení provozu předpokládají kolem čtrnácté hodiny.

Jednapadesátiletý cizinec, který řídil vozidlo Mercedes, jel ve směru od Uherského Brodu na Bojkovice. V obci Nezdenice narazil zezadu do autobusu stojícího na zastávce, náraz ho odhodil do protisměru, kde se střetl s vozidlem Kia, které řídil padesátiletý cizinec.

Dechové zkoušky byly u všech řidičů negativní, u řidiče Mercedesu byl negativní i test na drogy. Se zraněním převezli záchranáři do nemocnice řidiče Mercedesu, spolujezdkyni z vozidla Kia a jednu cestující z autobusu, v němž cestovalo 10 osob včetně řidiče.

Škodu na dopravních prostředcích vyčíslili policisté na 2 200 000 korun. Veškeré okolnosti této nehody prověřují dopravní policisté ze Zlína ve spolupráci s dopravními policisty z Uherského Hradiště.

zdroj: Policie České republiky