Cizinci ze zemí bývalé Jugoslávie okrádali řidiče kamionů. Recidivisté skončili ve vazbě

Přidat na Seznam.cz

Jihomoravský kraj – Poctivou prací se u nás zřejmě nehodlají řídit tři cizinci, kteří už byli za majetkovou trestnou činnost odsouzeni. Na mušku si vzali řidiče kamionů, kteří ve svých vozech přespávali. Z kabin jim brali peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami a jiné cennosti, uvedla Policie České republiky.

Policisté a kriminalisté na případu pracovali od března tohoto roku. Pečlivým vyhodnocením kamerových záznamů vytipovali podezřelé vozidlo a postupně se dostali na stopu podezřelým, nakonec zpětně zmapovali systém krádeží povedeného trojlístku. Minulý týden je při návratu z poslední krádeže překvapila zásahová jednotka. Kriminalisté jim prokázali zatím 10 případů.

Obviněni jsou z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, spáchaných formou spolupachatelství. Škoda přesahuje částku půl milionu korun. Poslední lup si pachatelé ukryli po cestě do Brna, kriminalistům se místo podařilo dohledat. V tuto chvíli obviněným hrozí odnětí svobody v maximální výši 5 let.  

zdroj: Policie České republiky