Cizinci pobodali muže v centru Prahy

Přidat na Seznam.cz

Praha – Kriminalisté z oddělení násilí Prahy I během pár hodin vypátrali a zadrželi tři cizince, které podezírali z brutálního napadení muže v centru Prahy. Kriminalisté z prvního oddělení Prahy I začali ve čtvrtek ráno rozplétat případ pobodání třiatřicetiletého cizince, které se odehrálo před pátou hodinou ranní v centru Prahy, uvedla Policie České republiky.

Spor mezi muži započal v jednom baru, kdy následovala nejprve slovní rozepře a následně fyzický útok na poškozeného. Tomu se podařilo před útočníky utéct do ulice Dlouhá, kde ho podezřelí doběhli a v napadení pokračovali, kdy jeden z nich při útoku použil i rozbitou skleněnou lahev. Poškozený vlivem toho utrpěl několik bodnořezných zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice a následnou hospitalizaci.

Vzhledem k povaze činu si případ převzali kriminalisté prvního oddělení Prahy I, kterým se rychle podařilo ustanovit totožnost podezřelých cizinců a místo jejich možného výskytu. Jednoho účastníka konfliktu vypátrali krátce po skutku, kdy prohlídkou u něj nalezli větší množství kokainu a extáze.

Šetřením případu zjistili, že se tento cizinec snažil počáteční útok odvrátit a napadení se nezúčastnil. Proto si cizince převzali kriminalisté jedenáctého oddělení zabývající se pouliční a drogovou kriminalitou a následně ho obvinili pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Pro hlavní aktéry brutálního napadení si přišli kriminalisté společně s policisty ze zásahové jednotky do jejich místa bydliště krátce po poledni a oba cizince za užití donucovacích prostředků zadrželi.

Kriminalisté oba muže ve věku 34 a 32 let obvinili ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

zdroj: Policie České republiky