Chtěl získat zpět své peníze, přišel o dalších 900 tisíc

Přidat na Seznam.cz

Karlovarsko – Čtyřiasedmdesátiletý muž z Karlových Varů měl v minulém roce, tedy v roce 2023, zareagovat na podvodnou nabídku investice akcií. Během toho ho měl neznámý muž po telefonu přesvědčit, aby si do svého zařízení nainstaloval software s názvem AnyDesk pro vzdálenou správu. To muž tehdy nakonec učinil a následně mu bylo z jeho bankovních účtů odčerpáno přibližně 550 tisíc korun. Podvodné jednání poté muž z Karlových Varů oznámil na policii, uvedla Policie České republiky.
 
Na konci května letošního roku byl muž telefonicky kontaktován jemu neznámým mužem, který se představil jako zástupce zahraniční společnosti a tvrdil mu, že mu pomůže získat finanční prostředky, o které loni podvodem přišel. Po několika telefonních hovorech muž nabídce uvěřil a opět si do svého počítače nainstaloval software pro vzdálený přístup, kterým zcela neznámému člověku opět zpřístupnil i své internetové bankovnictví. A právě toho dosud muž neznámé totožnosti opět zneužil. Následně bylo totiž provedeno několik převodů finančních prostředků z bankovních účtů čtyřiasedmdesátiletého muže na jiné bankovní účty, a to samozřejmě bez jeho vědomí. Muži tak byla způsobena škoda přibližně 900 tisíc korun.
 
Čtyřiasedmdesátiletý muž z Karlových Varů tak během jednoho roku přišel o veškeré své našetřené peníze, konkrétně přišel podvodným jednáním zhruba o 1,5 milionu korun.
 
Karlovarští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.
 
V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

zdroj: Policie České republiky