Chtěl pro syna do věznice propašovat drogy, plán mu nevyšel

Přidat na Seznam.cz

Louny – Prosba syna ke svému otci o dodání drog do věznice skončila obviněním čtveřice mužů. Případ se odehrál na přelomu února a března ve věznici v okrese Louny. V této věznici si odpykává trest 24letý muž, který požádal svého otce o distribuci drog do areálu věznice, uvedla Policie České republiky.

Ten chtěl svému synovi splnit přání a oslovil dalšího známého, který mu sehnal tři sáčky s pervitinem a konopím. Dále najali třetího spolupachatele, aby dle instrukcí vězně přehodil tyto sáčky přes zeď věznice na určeném místě. Za to dostal „vrhač“ peněžitou odměnu.

Celý plán se jim pokazil hned v úvodu, kdy hozené sáčky zeď nepřelétly a dopadly zpět mimo areál věznice. V tu chvíli si počínání skupinky osob všimli pracovníci vězeňské služby a trojici mužů zadrželi. Následně se prověřování celé události ujali lounští kriminalisté a společně s kolegy z vězeňské služby rozkryli zorganizování celého případu.

Všem čtyřem strůjcům sdělil policejní komisař obvinění z přečinů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. U jednoho z obviněných soud akceptoval návrh na vzetí do vazby a muž si tak počká na soud ve vazební věznici.

zdroj: Policie České republiky