Česko-Slovenská zločinecká skupina pod různými legendami vylákala od lidí miliony

Přidat na Seznam.cz

Díky úspěšné spolupráci mezi táborskými kriminalisty a slovenskými kolegy z Národní centrály osobitých druhů kriminality se podařilo odhalit zločineckou skupinu podvodníků, oznámila Policie České republiky.

Kvalitní operativní práce a dlouhodobá spolupráce s kolegy ze Slovenska přinesly očekávané výsledky.

Od února letošního roku pracovali táborské policejní oddělení kriminální policie a vyšetřování intenzivně na odhalení série podvodů. Pachatelé používali různé triky, aby získali značné peněžní částky od svých obětí. Některé z jejich legend zahrnovaly sliby o pomoci s léčbou v zahraničí s následným získáním Bitcoinů nebo nabídku lásky a společného života po odblokování dědictví po bohatém příbuzném nebo investování do virtuální měny. Pachatelé takto podvedli několik obyvatel České republiky a získali miliony korun. Policisté stále aktivně pracují na vyšetřování těchto případů.

Vyšetřování naznačilo, že hlavní pachatel pravděpodobně pobývá na Slovensku. Proto táborská kriminální policie požádala o spolupráci kolegy ze slovenské Národní centrály osobitých druhů kriminality (NCODK).

Příslušníci české a slovenské policie se několikrát setkali na společných jednáních, kde si vyměnili informace a poznatky. Postupně se jim podařilo složit mozaiku informací a důkazů, které vedly k identifikaci neznámých pachatelů. Dne 26. července 2023 provedli domovní prohlídky u dvou hlavních podezřelých. V Jižních Čechách byla zadržena jednapadesátiletá žena a na Slovensku v okrese Michalovce devětadvacetiletý muž.

Žena byla obviněna a je nyní ve vazbě. Muž je zadržen a pod dohledem na Slovensku, kde probíhají další vyšetřovací kroky. Táborská kriminální policie požádala o vydání slovenského občana k trestnímu stíhání v České republice.

zdroj: Policie České republiky