Celníci zadrželi cizince, který do Litoměřic vezl přes 300 kilo masa. Vezl kachní a drůbeží ze SAPY do litoměřické restaurace

Přidat na Seznam.cz

Litoměřice – Více jak 330 kg mraženého kachního a drůbežího masa a mořských plodů bez dokladů a v nevyhovujících podmínkách odhalili ústečtí celníci na počátku víkendu při silniční kontrole, uvedla Celní správa České republiky.

V pátek v pozdních odpoledních hodinách zastavila hlídka celníků na komunikaci II/261 v obci Litoměřice dodávku, kterou řídil osmatřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti. V nákladovém prostoru vozidla, ve kterém bylo v danou dobu +13 °C, celníci objevili kartónové krabice, ve kterých bylo převáženo celkem 332,16 kg kachního a drůbežího mraženého masa a mražených krevet.

Řidič neměl ke zboží žádné doklady a dle jeho sdělení vezl maso z pražské tržnice SAPA do restaurace v okrese Litoměřice. Celníci kontaktovali pracovníky krajské veterinární správy, kteří maso bez dokladů znehodnotili barvou a nařídili jeho likvidaci v kafilérii. 

Celý případ si převzala Krajská veterinární správa v Ústí nad Labem, která s přepravcem masa zahájí správní řízení, ve kterém mu dle zákona o potravinách hrozí pokuta až do výše 10 000 000 Kč.

zdroj: Celní správa České republiky