Čečenský vůdce Kadyrov je nevyléčitelně nemocný, tvrdí ukrajinská média

Přidat na Seznam.cz

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov je vážně nemocný, trpí cystickým onemocněním slinivky břišní a nemá naději na uzdravení, píše deník Ukrajinska Pravda.

Zdravotní stav čečenského vůdce vyvolává obavy již rok. Skutečnost, že je Kadyrov nemocný, oficiálně popírá především on sám a jeho okolí. Přesto se některé věci nedají utajit, konkrétně nápadné změny ve vzhledu, chování a pracovním programu čečenského vůdce.

Kadyrov je nemocný a Kreml stojí před významným problémem a to jak bezbolestně připravit nejproblémovější region Ruska na změnu moci, k níž může dojít velmi brzy.

Kadyrovovi byla poprvé diagnostikována nekróza slinivky v lednu 2019, uvádí portál Echo. Tehdy se čečenský vůdce netajil tím, že je nucen vzít si dovolenou kvůli „dočasné pracovní neschopnosti“. Tvrdil, že je mu lehce špatně, trpí horečkou a chřipkou, k jejíž léčbě mu z nějakého důvodu „dávali kapačky jen na dva dny“, jak vysvětlil sám Kadyrov.

Uvádí se, že Kadyrov se od roku 2019 nejméně dvakrát ročně podrobuje pravidelným zákrokům, včetně chirurgických, v Ústřední klinické nemocnici ruské prezidentské administrativy.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Echo