Brokovnicí přes plot popravil 11letou holčičku. Důvodem měl být spor o pozemek

Přidat na Seznam.cz

Francie – Dívka jménem Solenne Thorntonová byla údajně zabita, když si v sobotu kolem 22:00 místního času hrála na zahradě svého domu v Saint-Herbot, vesnici poblíž města Quimper v Bretani. Rodiče dívky byli při útoku zraněni, zatímco její osmiletá sestra vyvázla bez zranění a spustila poplach.

Podle místní televizní sítě France 3 je její britský otec Adrian Thornton v kritickém stavu, zatímco její matka má život ohrožující zranění. Oběma rodičům je údajně 40 let. Sestře dívky, které je osm let, se podařilo vyváznout bez zranění a spustila poplach, ale je v šoku, píše deník Sky News.

Předpokládá se, že rodina žila na pozemku čtyři nebo pět let. Podezřelý, 71letý nizozemský státní příslušník, byl podle místních žalobců zatčen pro podezření ze zabití dívky. Zadržena je i jeho manželka. Podle žalobců první důkazy naznačují, že se důchodce objevil náhle, ozbrojený brokovnicí a několikrát vystřelil na oběti.

Na místo byla povolána Zásahová skupina a vyjednavač přesvědčil souseda a jeho manželku, aby se vzdali dříve, než budou zatčeni, uvedla Carine Halleyová, státní zástupkyně.

Motiv útočníka zatím není znám, ale zdá se, že oba sousedé vedli několik let dlouhodobý spor o pozemek sousedící s jejich nemovitostmi. Místní obyvatelé uvedli, že muž byl jakýmsi samotářem, uvádí BBC. Rodina v sobotu večer grilovala, když došlo ke střelbě.

zdroj: Sky News, BBC