Bezpečnostní složky v Rakousku zabavily stovky zbraní, nacistických vlajek a velké množství drog

Přidat na Seznam.cz

Rakousko – Rakouské úřady ve čtvrtek oznámily, že zabavily velké množství drog a obrovský arzenál střelných zbraní při zátahu na krajně pravicový motorkářský gang napojený na organizovaný zločin.

Veřejnoprávní stanice ORF uvedla, že policie prohledala nemovitosti v Horním Rakousku a zadržela 10 lidí pro podezření z porušování zákonů o střelných zbraních, narkotikách a extremismu. Policie zajistila granátomety, asi 35 pušek, 25 samopalů, 100 pistolí a více než 10 000 nábojů.

Zabavili také nacistické vybavení, jako jsou vlajky s hákovým křížem, vojenské uniformy a přilby, stejně jako 1 kilogram kokainu a 5 kilogramů konopí, uvádí BBC.

Úředníci uvedli, že podezřelí byly členy odnože motorkářského klubu Bandidos, který se snaží prosadit v Rakousku. Razie byly vyvolány vyšetřováním vyplývajícím z nálezu střelných zbraní a střeliva v roce 2022 ve vozidle patřícím Němci.

Policie rovněž našla nelegální drogy a více než 1 milion eur v hotovosti. Operace proběhla v pondělí, ale oficiální podrobnosti o ní byly zveřejněny až ve čtvrtek.

Úředníci ministerstva vnitra uvedli, že se v prosinci 2022 dozvěděli, že mezinárodní motocyklová skupina Bandidos plánuje expanzi do Rakouska, píše deník ABC News.

Ministerstvo uvedlo, že podobný vývoj ve Švýcarsku vedl k násilným střetům mezi Bandidos a Hell’s Angels. Policie uvedla, že někteří ze zatčených měli úzké vazby na pravicově extremistické zločinecké sdružení známé jako Objekt 21.

Rakousko má přísnou protinacistickou legislativu, která zakazuje aktivity oslavující Třetí říši, a držení nacistických nebo neonacistických memorabilií je nezákonné.

Rakousko, které bylo rodištěm Adolfa Hitlera, bylo v roce 1938 připojeno k nacistickému Německu a bylo hluboce zapojeno do zločinů Třetí říše.

zdroj: ABC News, BBC