Až 33x silnější než THC. Na český trh proniká nový kanabinoid THCP

Přidat na Seznam.cz

Českou republiku v posledních měsících zaplavují psychoaktivní konopné produkty. Nejde jen o HHC, o kterém se mluví vůbec nejčastěji. Ještě silnějším kanabinoidem je totiž THCP. Podle italské vědecké studie z roku 2019 jsou ale účinky THCP až 33x silnější než známější THC.

Na trhu se zároveň objevují první konkrétní produkty, které si bez větších regulací může snadno dopřát skoro kdokoliv. Dostupné jsou na mnoha e-shopech. Řadí mezi ně třeba server s názvem Cbdmylife.cz, na kterém jsou THCP produkty k dispozici už od 649 korun.

Kanabinoid THCP se v konopí vyskytuje sice přirozeně, ale pouze ve velmi mizivém množství. Proto se získává laboratorně za pomocí chemických procesů, píše server zlyhhc.cz.

THCP ovlivňuje vizuální i sluchové vnímání a dopadá na proměny v interpretaci času. Může zároveň pomoci při usínání nebo silnějších bolestech, tvrdí vědecké studie.  

Přesto se o tomto kanabinoidu toho ví zatím velmi málo a na rozsáhlejší vědecké přínosy se čeká. I proto by měl být každý v jeho užívání opatrný.

Zdroj: Cbdmylife.cz, zlyhhc.cz, vědecké studie