Americký turista se pohřešuje na řeckém ostrově několik dní poté, co byl jiný nalezen mrtvý

Přidat na Seznam.cz

Pokračuje pátrání po americkém turistovi, který se v úterý ztratil po samostatné túře na řeckém ostrově Amorgos.

Řecké úřady v současné době pátrají po Ericu Calibovi, který byl naposledy spatřen v taverně v Mathraki na západní straně ostrova Korfu. Muž byl ubytován u svého přítele řecko-amerického původu, jak informovala zpravodajská stanice ABC. Když se ve čtvrtek nevrátil domů, ozvaly se poplašné zvony, píše deník Mirror.

Mluvčí ministerstva zahraničí v e-mailovém prohlášení pro deník Time potvrdil, že o zprávách o pohřešované osobě v Řecku vědí a že jsou připraveni poskytnout pomoc americkým občanům a jejich rodinám.

Úřady se v současné době pokoušejí vystopovat mužův telefon a k usnadnění pátrání využívají také drony. MUž se svou sestrou naposledy komunikoval v úterý, kdy jí poslal fotografii značky stezky. Původně se měl mezi polednem a 13. hodinou místního času setkat s kamarádem, ale nedostavil se. Úřady se domnívají, že se muž odchýlil od své původní turistické trasy, která měla trvat něco málo přes čtyři hodiny.

Muž zmizel krátce poté, co byl na řeckém ostrově Symi nalezen mrtvý britský moderátor Michael Mosley. Úřady uvedly, že Mosley zemřel přirozenou smrtí, ačkoli před vynesením oficiálního rozhodnutí o příčině smrti je třeba vypracovat další zprávy.

Řecko se potýká s intenzivními vlnami veder, kdy se očekává, že teploty dosáhnou až více než 38 stupňů Celsia. Oblíbené turistické lokality, jako je kopec Akropolis, spolu s mnoha školami a školkami byly v polovině týdne kvůli vysokým teplotám uzavřeny.

Zdroje: Time, Mirror, ABC News