Americký turista nalezen mrtvý na řeckém ostrově poblíž Korfu a tři další pohřešovaní

Přidat na Seznam.cz

Na řeckém ostrově Mathraki bylo údajně nalezeno tělo amerického turisty, který tak přibyl na seznam cizinců pohřešovaných nebo mrtvých během rekordních veder.

Tělo muže bylo nalezeno v neděli na kamenité, poměrně odlehlé pláži na ostrově Mathraki jiným turistou. Jeho pohřešování nahlásil ve čtvrtek jeho hostitel, americký přítel řeckého původu. Turista byl naposledy viděn v úterý v kavárně ve společnosti dvou turistek, které mezitím ostrov opustily, píše deník The Guardian.

Žádné další podrobnosti o oběti, včetně jména nebo domovského města, nebyly bezprostředně k dispozici.

Jedná se o poslední z řady případů, kdy na řeckých ostrovech zemřeli nebo se ztratili turisté. Někteří z nich, pokud ne všichni, se vydali na túry ve velmi vysokých teplotách.

V Řecku budou tento týden přetrvávat vysoké teploty. V zemi panuje nejčasnější vlna veder v historii a teploty zvyšují větry ze severní Afriky, píše BBC.

V sobotu úřady informovaly o smrti 74letého nizozemského turisty, který se ztratil poté, co se vydal na samostatnou túru na jiný ostrov, Samos.
Mezitím pokračuje pátrání po 59letém Albertu Calibetovi, policistovi ve výslužbě z Kalifornie. Ten údajně minulý týden zmizel na ostrově Amorgos poté, co se podobně nevrátil z pěší túry.
Úřady pátrají také na ostrově Sikinos po dvou Francouzkách ve věku 73 a 64 let.

Zdroj: The Guardian, BBC