Agresivní muž ohrožoval vlastní rodinu. Po policistech pak hodil demižon s vínem

Přidat na Seznam.cz

Ústí nad Labem – Překvapivá situace se odehrála v Ústí nad Labem, když policisté a záchranáři museli čelit nebezpečnému a agresivnímu muži. Policie České republiky informovala o případu, kdy byla prvosledová hlídka povolána k 42letému muži, který se choval velice agresivně a rodina měla obavy, že by si mohl ublížit, informuje Policie České republiky.

Po příjezdu na místo se policisté seznámili s situací a snažili se navázat s mužem komunikaci. Muž však byl v psychickém rozpoložení, kdy byl zmatený a házel po policistech různé předměty. Vzhledem k nebezpečnosti situace byly na místo povolány všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS).

Lékař, který byl také povolán, se pokusil navázat s mužem kontakt, ale zhodnotil, že je momentálně neschopný přijmout jakoukoliv pomoc. Policisté se rozhodli pro akci a využili vhodný okamžik, kdy muž po nich hodil velký demižon s vínem a připravoval se k dalšímu útoku. Během okamžiku, který využili, pronikli do bytu a muže zadrželi. I při zadržení se muž bránil a snažil se postavit na nohy.

Záchranář na místě neustále komunikoval s mužem a snažil se ho uklidnit. Až po podání tišících léků došlo ke zklidnění situace. Následně byl muž převezen do nemocnice za doprovodu policistů.

Tato situace ukazuje, jak obtížná a nebezpečná může být práce policistů, zejména v případě psychických problémů jedince. Práce policistů a záchranářů je zde významná, protože se musí snažit minimalizovat rizika a zároveň zajistit bezpečnost všech zúčastněných.

zdroj: Policie České republiky