90letá seniorka si vyšla na túru na hory, okradl ji muž

Přidat na Seznam.cz

Semilsko – Minulé pondělí 3. června se kolem 13. hodiny vypravila 90letá obyvatelka Rokytnice nad Jizerou pěšky do Harrachova. Vyšla si s turistickými hůlkami a s batohem na zádech, ve kterém měla peněženku s hotovostí 1 200 korun a deštník. V centru Harrachova ji zastihl déšť, a protože má omezenou pohyblivost v levém rameni, požádala kolemjdoucího o to, aby jí z batohu vytáhl deštník, uvedla Policie České republiky.

Jednalo se o 36letého muže, který na první pohled působil jako milý kavalír a ochotně ženě vyhověl. Se slovy: „tak tady ho máte“, jí deštník podal, a šel si zase svou cestou. Krátce na to paní potřebovala peněženku a v batohu ji nenašla. Vrátila se proto domů, a když ani tam nebyla, podezřelé okolnosti jejího zmizení oznámila policii.

Policisté obvodního oddělení v Harrachově začali událost okamžitě prověřovat a na kamerových záznamech objevili muže odpovídajícího popisu neznámého kavalíra, se kterým se potkala. Následně zjistili, že se jedná o muže z Moravy, který přijel na hory hledat sezónní práci. Při výslechu se jim k okradení 90leté stařenky přiznal. Své chování nazval momentálním zkratem, kterého prý nyní velmi lituje. Rovněž prohlásil, že jí peníze vrátí a omluví se.

Tak jako tak mu nyní hrozí dvouletý trest odnětí svobody. Záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže si od policie převzal včera.

Zdroj: Policie České republiky