41 stupňů Celsia v Itálii vystřídaly kroupy o velikosti tenisového míčku. Přes sto lidí bylo zraněno

Přidat na Seznam.cz

Itálie – Nejméně 110 lidí bylo zraněno poté, co v noci na středu v regionu severní Itálie pršely kroupy o velikosti tenisového míčku. Podle regionálního prezidenta Lucy Zaia v překvapivé bouři zasypaly ulice Benátska kroupy o průměru až 10 cm.

Záchranné služby reagovaly na více než 500 volání o pomoc kvůli škodám na majetku a zraněním osob, uvedla regionální civilní ochrana Veneto. Dělníci odstraňovali sklo z rozbitých oken a stříhali stromy a další rostliny, které byly bouřkou vážně poškozeny, uvádí CNN.

Vlna špatného počasí poté, co zasáhla horské oblasti, nyní zasáhla také pláně a způsobila zranění některým lidem. Většinu zranění způsobilo rozbité sklo a uklouznutí po kroupách.

Evropa letos zaznamenala dramatické změny počasí. Itálie, Španělsko a Řecko už několik dní čelí neutuchajícímu horku. Italská metropole Řím dosáhla v úterý nového teplotního rekordu 41 stupňů Celsia.

Italská meteorologická společnost pojmenovala nejnovější vlnu veder Cerberus po tříhlavém monstru, které vystupuje jako strážce pekelné brány. „Země má vysokou horečku a Itálie to cítí na vlastní kůži,“ řekl Luca Mercalli, šéf Italské meteorologické společnosti.

V květnu zasáhly části severoitalského regionu Emilia Romagna smrtící záplavy, kdy se více než 20 řek v regionu vylilo z břehů a vyvolalo vlnu sesuvů půdy, uvádí deník 9News.

zdroj: 9News, CNN