41 lidí museli evakuovat při požáru bytového domu v Táboře

Přidat na Seznam.cz

Tábor – Před čtvrtou hodinou ráno byl na operační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen požár uvnitř obytné budovy v Lužnické ulici v Táboře, uvedl Hasičský záchranný sbor České republiky.

Na místo vyslal operační důstojník profesionální a dobrovolnou jednotku hasičů z Tábora. Po příjezdu průzkumem zjistili, že hoří uskladněný materiál v kójích na chodbě v druhém podlaží čtyřpatrové budovy.

Hasiči ihned zahájili evakuaci obyvatel z bytů v zasaženém prostoru. 3 lidi zachránili výškovou technikou a po schodech bylo vyvedeno 7 obyvatel ve vyváděcích maskách. Z patra pod místem požáru opustilo své byty 31 lidí před příjezdem a při příjezdu jednotek. Hasiči zachránili také 4 psy.

Celkem 4 osoby byly intoxikovány zplodinami hoření, hasiči je předali do péče záchranné služby. Hašení ztěžovaly těžké kovové dveře do jednotlivých kójí. Aby se hasiči dostali k ohnisku požáru, bylo nutné použít hydraulické nástroje. Velitel zásahu si vyžádal na místo evakuační autobus, který poskytl obyvatelům přístřeší na místě. Náhradní ubytování řeší město Tábor.

Na místě zasahovalo celkem 16 hasičů, 4 cisternové automobilové stříkačky a automobilový žebřík. Požár byl zlikvidován v 5:20, příčina požáru je v šetření, škoda byla vyšetřovatelem požárů stanovena na 500 tisíc Kč, uchráněné hodnoty zásahem na 10 milionů.

zdroj: Hasičský záchranný sbor České republiky