29 koček žilo v odpadcích a výkalech, nakonec byly převezeny do útulku pro zvířata

Přidat na Seznam.cz

Jablonec nad Nisou – Krajská veterinární správa pro Liberecký kraj a Městská policie v Jablonci nad Nisou si včera vyžádali součinnost Policie České republiky k prověření oznámení k případu týrání zvířat v bytě v jednom z domů v Jablonci nad Nisou, uvedla Policie České republiky.

Na místě policisté zjistili, že se v uvedeném bytě nachází celkem 29 koček, které v něm žily v odpadcích a výkalech. Všechny kočky byly ze strany veterinární správy odebrány a následně převezeny do útulku pro zvířata.

Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týraní zvířat, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

V souvislosti s tímto případem byly na místo vyslané hlídky z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou a Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou. V době prověřování oznámení byly v uvedeném bytě celé věci přítomny dvě ženy, které ovšem neuposlechly výzev policistů a museli být za použití donucovacích prostředků omezeny na svobodě.

Jedna z nich během zákroku napadla zakročujícího policistu a byla zadržena. V tomto případě již kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu útok na úřední osobu.

Obě ženy byly po provedených úkonech propuštěny na svobodu. Policisté i kriminalisté nyní prověřují veškeré okolnosti obou případů.

zdroj: Policie České republiky