13 rozřezaných těl bylo nalezeno v mrazicích boxech v Mexiku

Přidat na Seznam.cz

Mexiko – Prokurátoři v mexickém státě Veracruz v pondělí oznámili, že ve dvou domech, které údajně používali únosci, našli zmrzlá a rozřezaná těla nejméně 13 lidí. Únosové gangy v Mexiku se tak obvykle zbavují těl svých obětí.

„Těch těl může být bohužel více než 13 a je pravděpodobné, že další jsou v procesu identifikace,“ řekla Veronica Hernándezová, hlavní prokurátorka státu na pobřeží Mexického zálivu, o pytlích s částmi těl objevených při razii, uvádí deník The Washington Post.

Prokurátorka uvedla, že bylo zatčeno šest osob, ale nenabídla žádnou teorii, proč gangy, které jsou za zvěrstvo pravděpodobně zodpovědné, ostatky svých obětí zmrazily.

Hernándezová rovněž neuvedla podrobnosti o zátahu. Místní média informovala, že policie osvobodila několik lidí, kteří byli uneseni z domů ve městě Poza Rica. Veracruzský guvernér Cuitláhuac Garcia prohlásil, že vraždy byly důsledkem sporů mezi konkurenčními gangy.

„Nechceme, aby tento typ vyřizování účtů mezi zločineckými gangy pokračoval tímto způsobem,“ řekl Garcia.

Naznačil, že válka gangů se týkala únosů a případného zabíjení dětí členů konkurenčních gangů.

Únosové gangy v Mexiku se obvykle zbavují těl svých obětí tak, že je pohřbívají do mělkých neoznačených hrobů. V Mexiku je na seznamu pohřešovaných více než 110 000 lidí, uvádí deník ABC News.

zdroj: The Washington Post, ABC News