Zelenského tým pojmenoval jedinou možnou strategii k ukončení války

Přidat na Seznam.cz

Poradce hlavy prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak tvrdí, že jediný možný východ z ruské války proti Ukrajině spočívá ve stažení ruských vojsk z ukrajinského suverénního území. Informují o tom deníky RBC-Ukraine a Nexta.

Podoljak poukazuje na to, že když vlivné světové osobnosti jako Elon Musk diskutují o „nedostatku strategie východu z rusko-ukrajinského konfliktu“, naznačuje to nedostatek „základní logiky“ v dnešním světě.

„Protože realistická, objektivní strategie východu je zjevná a křičícím způsobem jednoduchá. Agresor (Rusko) bezpodmínečně opustí cizí suverénní území a horká fáze války okamžitě skončí. Co je na tom tak složitého? Jakou jinou strategii východu bychom měli hledat nebo diskutovat? A je vůbec možné něco postavit na neprávu?“ zdůraznil zástupce prezidentské kanceláře.

Mírový plán Ukrajiny

Ukrajina vypracovala vlastní mírový plán, který získal podporu Valného shromáždění OSN. Plán se skládá ze 10 bodů pokrývajících různé oblasti týkající se bezpečnosti a spravedlivého ukončení konfliktu.

Toto léto se v Švýcarsku uskuteční inaugurační summit k diskusi o mírovém plánu. Vedoucí státníci z mnoha zemí budou jednat o strategiích pro implementaci mírového plánu.

Zdroj: RBC-Ukraine, Nexta